تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
گوسفند نژاد مونتادال
گوسفند
نژاد مونتادال(Montadal) گوسفند
نژاد آکسفورد (Oxford) این گوسفند نیز در جنوب انگلستان می باشد و جثه ای متوسط با دست و پایی قهوه ای می باشند و میش های این گوسفند از حیث بهره عالی می باشند .

گوسفند
نژاد آکسفورد (Oxford) گوسفند
نژاد آکسفورد (Oxford) گوسفند
نژاد شروپ شایر (Shropshire) منشاء این نژاد انگلستان هست با ارتقاء وزن میزان چربی آن هم ارتقا می یابد و از کوچکترین نژادهای گوسفندان با پشم متوسط می باشد .

گوسفند
نژاد شروپ شایر (Shropshire) گوسفند
نژاد شروپ شایر (Shropshire) گوسفند
نژاد سات داون(Soutdown) این گوسفند رغبت به تپل شدن و ارتقاء چربی دارد و در عین درحال حاضر دارنده بلوغ زود رس می باشد . گوسفند سات داون از قدیمی ترین گوسفندان دنیا می باشد و منشاء آن در انگلستان هست .

قوچ ها وزنی در حدود ۸۵ تا ۱۱۵ کیلوگرم و میش ها وزنی بین ۶۰ تا ۸۰ کیلوگرم دارند .
درصد دو قلوزایی در میش های نژاد سات دان نسبت به دیگر نژاد ها در حد میانگین هست .
گوسفندان نژاد سات دان فاقد شاخ میباشند .


گوسفند
نژاد سافولک (Suffolk) این نژاد گوسفند به مانند گوسفند نژاد سات داون درجنوب انگلستان می باشد و فارغ از شاخ می باشد .

متوسط درصد تعدادی قلوزایی ۱۶۰درصد می باشد .
این
نژاد نیز از لحاظ شیردهی و نیز گوشت تولیدی زیاد جالب توجه است نژاد سافولک در سود تلاقی در میان میش های Norfolk و قوچ های Southdown به وجود آمده و ثبت شده است .
گوسفند
نژاد سافک (Suffolk) گوسفند
نژاد سافک (Suffolk) گوسفند
نژاد تونس (Tunis) این گوسفند دارای جثه ای تبارک با بدنی بلوکی می باشد که فیس آن فارغ از پشم و مال پشم آن زبر می باشد . این گوسفند در شمال افریقا می باشد .

گوسفند
نژاد تونس (Tunis) گوسفند
نژاد تونس (Tunis) گوسفندان
نژادهای پشم دراز گوسفند
نژاد کاتسولد (Cotswold) این جور گوسفند دارنده پشمی دراز و فرفری می باشد و منشاء آن در انگلستان می باشد . در واقع این گوسفند از کهن ترین گوسفندان در انگلستان می باشد .

گوسفند
نژاد کاتسولد (Cotswold) گوسفند
نژاد کاتسولد (Cotswold) گوسفند
نژاد لایسستر (Leicester) این دسته گوسفند در برابر گرما مقاوم نمی باشد و دارنده جثه ای بزرگ می باشد . منشا این گوسفند در انگلستان هست و دارنده مشخصات پایین می‌باشد .

متوسط
وزن تولد بره ماده: ۴/۵ کیلوگرم ناچیز
بودن نسبی دوقلو زایی این نژاد نسبت به سایر نژادهای گوسفند بریتانیا ارتفاع
زمان شیر دهی در گوسفند ۹۵ تا ۱۰۰ روز فصل
زایش از اواسط فصل فصل زمستان استارت و تا اولیه فصل فصل بهار ادامه دارد متوسط
وزن بلوغ: ۵۵ کیلوگرم متوسط
ایجاد پشم در حدود ۵/۳ تا ۴/۴ کیلو گرم در سال می‌باشد گوسفند
نژاد لایسستر (Leicester) گوسفند
نژاد لایسستر (Leicester) گوسفند
نژاد لینکلن (Lincoln) این نوع گوسفند دارنده پشمی چغل و داراز می باشد . همچنین این نژاد گوسفند که دارای جثه ای گران قدر می باشد منشاء آن در انگلستان است . این گوسفند شایسته ترین گوسفند تلاقی ها می باشد و البته دارای بلوغ دیررس می باشد .

گوسفند
نژاد لینکلن (Lincoln) گوسفند
نژاد لینکلن (Lincoln) گوسفند
نژاد رامنی (Romney) این جور گوسفند نیز دارنده جثه ای گران قدر و هم دارنده بدن بلوکی و پشمی دراز می باشد . البته بخاطر سازگاری این جور نژاد گوسفند با بخشها مرطوب میباشد که دارنده پشمی دراز می باشد .

وزن
در هنگام بلوغ قوچ رامنی: ۱۰۰ تا ۱۲۵ کیلوگرم وزن
در هنگام بلوغ میش رامنی: ۸۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم گوسفند
نژاد رامنی (Romney) گوسفند
نژاد رامنی (Romney) گوسفندان
نژادهای پشم تلاقی یافته گوسفند
نژاد کلمبیا (Columbia) این مدل گوسفند از تلاقی فی مابین قوچ لینکلن و میش رامبویه به وجود آمده میباشد که به نوعی جز اصلی ترین نژاد گوسفند تلاقی محسوب می باشد . منشا این گوسفند در کلمبیا می باشد و دارنده جثه ای گرانقدر می باشد که روی چهره آن بدون مو می باشد و به طور کامل با هوای کوهستانی سازگار میباشند .

گوسفند
نژاد کلمبیا (Columbia) گوسفند
نژاد کلمبیا (Columbia) گوسفند
نژاد کوریدال (Corriedale) این گونه گوسفند دارای جثه ای متوسط و یه خرده بزرگ می باشد و کیفیت گوشت و پشم آن عالی می باشد . گوسفند نژاد کوریدال (Corriedale) در اصل از تلاقی در بین قوچهای لینکلن و لایسستر با میشهای مرینوس می باشد و در اصل زادگاه آن در نیوزلند می باشد .

گوسفند
نژاد کوریدال (Corriedale) گوسفند
نژاد کوریدال (Corriedale) گوسفند
نژاد پاناما (Panama) این گوسفند دارای جنازه گوشتی می باشد و در عین حال جثه ای گران قدر دارااست در اصل منشاء این گوسفند در آمریکا و حاصل تلاقی قوچ رامبویه و میش لینکلن می باشد .

گوسفند
نژاد پاناما (Panama) گوسفند
نژاد پاناما (Panama) گوسفند
نژاد راملدال (Romeldale) این مدل گوسفند حاصل تلاقی در بین قوچ رامنی و میش رامبویه و منشا یافته از ایالات متحده ایالات متحده است . پشمی دقیق و فارغ از شاخ از خصوصیات ظاهری این گوسفند می باشد .

گوسفند
نژاد راملدال (Romeldale) گوسفند
نژاد راملدال (Romeldale) گوسفند
نژاد تارگی (Tar ghee) این جور گوسفند در سال وزن پشم چیده گردیده آن حدود ۵/۴ تا ۴/۵ کیلوگرم می باشد . رنگ چهره آن سپید و دارای بدنی بلوکی نظیر می باشد . این نژاد حاصل تلاقی بین قوچ رامبویه با میشهای کاریدال – لینکلن-رامبویه میباشد .

گوسفند
نژاد تارگی (Tar ghee) گوسفند
نژاد تارگی (Tar ghee) گوسفند
نژاد فارغ از دم (Tailless) این گوسفند سوای دم می باشد و از تلاقی گوسفند فارغ از دم سیبری با یکسری از نژادهای تصحیح گردیده به وجود آمده و منشاء آن در ایالات متحده می باشد .

گوسفند
نژاد بدون دم (Tailless) گوسفند
نژاد فارغ از دم (Tailless) گوسفند
نژاد سوت دال (Southdaie) این گونه گوسفند از نظر پشم و گوشت دارای کیفیتی مطلوب میباشد و منشاء آن در ایالات متحده آمریکا و و از تلاقی میان نژادهای سات داون و کوریدال به وجود آمدهاست .

گوسفندان
با نژادهای پشم قالی گوسفند
نژاد فیس سیاه‌ها اسکاتلند (Black-Faced Highland) این گوسفند دارنده جثه ای کوچک و پشم زبر و قطور می باشد . نژاد این گوسفند در اصل در اسکاتلند و بضاعت سازگاری با مناطق کم آب و قلیل را دارند .

گوسفند
نژاد رخ سیاه‌ها اسکاتلند (Black-Faced Highland) گوسفند
نژاد رخ سیاه‌ها اسکاتلند (Black-Faced Highland) گوسفندان
نژاد پوستی گوسفند
نژاد قره گل (Karakul) منشاء این گوسفند در کویر های سرخس می باشد و به طور کامل سازگار با آب و هوای فصل تابستان تا دمای چهل رتبه و زمستان تا دمای تحت ۳۰ رتبه را دارند . این گونه گوسفند دارای پشمی عالی برای تهیه و تنظیم البسه گران بها می باشد . در ضمن این گوسفند دارای تولید ها گوشتی و در جور گوسفندان نژاد پوستی قرار داراست .


:: برچسب ها : ماشین آلات تولید خوراک دام ,
ن : علی پور
ت : يکشنبه 26 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)