تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
دستور العملهای تحلیل بهداشتی طیو
امر
العملهای تحلیل بهداشتی طیور با عنایت به دریافت گزارشاتی مبنی بر وقوع بیماری آنفلوانزای طیور در بعضی کشورهای همسایه وبا توجه به مقام و نقش حمل و نقل در انتشار بیماری و به دنبال بخشنامه های گذشته ، بدینوسیله راهبرد تکمیلی اقدامات بهداشتی در خصوص حمل و کشتار طیور در کشتارگاهها به شرح ذیل جهت اطلاع و بهره برداری ارسال می گردد .
بارگیری
و حمل به کشتارگاه طیور: 1 . تمامی گله های طیور پرورشی باید ظرف بازه زمانی 48 ساعت قبلی از بارگیری بوسیله پزشک دامپزشک مسئول فنی بهداشتی مرغداری و یا این که کارشناسان اداره دامپزشکی محل ، قضیه معاینه درمانگاهی قرار گرفته و نسبت به صادر شدن سند بهداشتی جهت حمل به کشتارگاه (‌با اعتبار حداکثر 5 روز) اقدام شود .
2 . کشتارطیور بایستی دریکی از کشتارگاههای طیور باطن استان و چه بسا الامکان در نزدیکترین کشتارگاه انجام پذیرد و در فیس نیاز ،‌صرفا جنازه طیور کشتار شده با رعایت ضوابط زنجیره سرد و پس از دریافت مدرک بهداشتی حمل به استان های دیگر حمل شود .
3 . در صورتیکه ظرفیت کشتارگاهی جان دار استان ،‌کمتر از میزان طیور عرضه گردیده برای کشتار باشد ، صادر شدن جواز حمل گله هایی که از حیث درمانگاهی سلامت و بویژه فاقد علامت های درمانگاهی بیماریهای ویروسی واگیر از گزاره گامبورو ، ‌نیوکاسل و انفلوانزا میباشند، ‌با رعایت بقیه قانون ها بهداشتی حمل طیور زنده و هماهنگی با سازمان کل دامپزشکی استان مقصد جهت کشتار در نزدیکترین کشتارگاه مجاز یک عدد از استان های همجوار بلامانع خواهد بود . بدیهی است کشتار همگی گله های مامان و تخمگذار( در پایان دوره ) می بایست در یکی از کشتارگاههای طیور باطن استان انجام پذیرد .
4 . از هر محموله طیور کشتاری متعلق به مرغداریهایی که دردوره پرورش با تلفات بیش از 10 درصد به کشتارگاه نبی می شوند باید پیش از بارگیری ، جهت انجام تست های سرولوژیک به تعداد 15 مثال خون تهیه و تنظیم شود .
تخلیه
طیور در کشتارگاه : 1 . مدرک حمل بهداشتی همه محموله های طیور کشتاری بایستی هنگام ورود به کشتارگاه کنترل گردد و بازرسی بهداشتی پیش از کشتار در موضوع همه محموله ها انجام پذیرد .
2 . خودروها و قفس های ویژه حمل طیور کشتاری باید قبلی از هر بار بارگیری و آن‌گاه از هر بار تخلیه ،‌بطور بی نقص شستشو و (‌ترجیحا با به کار گیری از ضد عفونی کننده های دارای پایه پراکسید ،‌ ترکیبات چهارتایی آمونیوم ، ید - با رقت سفارش گردیده ) ضد عفونی ‌گردند . کنترل منظم آماده و کارامد بودن تجهیزات حتمی برای انجام پروسه فوق در کشتارگاههایطیور استان لازم می باشد .
تبصره : از ادامه کار کشتارگاههای طیور فاقد تجهیزات فوق می بایست در اسرع وقت خودداری بعمل آید .
3 . گواهی بررسی بر شستشو و ضد عفونی کامیونهای حمل طیور ( برابر فرم مثال که به پیوست می باشد ) جهت خروج این کامیونها از کشتارگاه و مراجعه به واحد مرغداری برای بارگیری مجدد با مهر و امضاء مسئول فنی بهداشتی کشتارگاه حتمی است .یک ورژن از گواهی صادره بایستی در کشتارگاه (نزد مسئول فنی بهداشتی ) آرشیو شود . در چهره حمل در میان استانی طیور ، ارائه این مدرک به سازمان دامپزشکی مبدا ، برای دریافت سند بهداشتی حمل الزامی می باشد .
4 .
خودروهای حمل طیور کشتاری می بایست دارای ویژگی ها تحت باشند : 4-1)کلیه سطح های اتاق حمل به طور کامل قابل شستشو و ضدعفونی باشد .
4-2) در هنگام حمل طیور، ‌مجهز به پوشش مطلوب نظیر پرده های مشبک برزنتی بوده،‌تهویه مطلوب آماده باشد .
بازرسی
بهداشتی


:: برچسب ها : ماشین آلات تولید خوراک دام ,
ن : علی پور
ت : پنجشنبه 23 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)