تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
به کار گیری از ضایعات در تغذیه دام نانبه کار گیری

از ضایعات در تغذیه دام نان

خشک خوراکی میباشد که از آرد گندم به دست می آید . این غذا برای دام های شیری و پرواری مناسب هست . برای به کار گیری از این خوراک می بایست دوچندان دقت کرد . زیرا در صورتیکه نان خشک کپک زده باشد، سبب مسموم شدن دام ها می شود . به علاوه در درازمدت در گاوهای شیری باعث غم هایی می شود .

زیرا نان های خشک به طور درست جمع آوری نمی شوند، ممکن است لابه لای آن‌ها چیزهایی نظیر تیغ، سوزان و پلاستیک وجود داشته باشد . در شرای این چیزها خورده شوند، موجب اندوه های گوناگون برای دام می شوند .

چیزهایی مثل میخ یا این که سوزن به طور مسقیم وارد نگاری حیوان می شوند، قلیل کم از دیواره نگاری می گذرند و به قلب می رسند . در نتیجه باعث مرگ ناگهانی حیوان می شوند . ماده های پلاستیکی نیز منجر بسته شدن روده های دام می شوند .


سبوس

برنج گونه رتبه یک آن دانه های برنج دارد و به صورت آردی است، این جور از سبوس برای دام ها اثرگذار است . ولی دسته های دیگر که زبره زیادی دارند، برای غذا دام مفید نیستند . از این ماده در ترکیب کنسانتره برای گاو شیری شش درصد و برای گاو پرواری نه درصد می توان در حیث گرفت .


ملاس

این خوراک، خواص انرژی زایی و مُلین بودن دارااست . می توان تا روستا درصد از آن را در جیره غذایی روزمره در حیث گرفت . استارت تغذیه با این طعام بایستی کم قلیل باشد . ملاس جایگزین خیر و خوبی برای غذاتی نظیر جو و ذرت میباشد .

به کارگیری از ضایعات برای اندک شدن بها جیره غذایی و استفاهد بهتر و عمده از تولید ها فرعی کارخانه ها فراوان مناسب می‌باشد . اما مصرف بخش اعظم از مقدار و ناگهانی این مواد سبب ناراحتی های شدید گوارشی برای دام می شود . برای مثال، به کار گیری از چغندر خوراکی، خربزه، هندوانه و صیفی جات دیگر بایستی قلیل اندک شروع شود . یعنی از روزی دویست گرم آغاز شود در پایان نیز قلیل اندک انقطاع شود .

ماشین آلات تولید خوراک دام

رویه

غنی سازی کاه به استدلال به کارگیری زیاد کاه در تغذیه دام، بی نیاز سازی این علوفه اهمیت متعددی داراست . برای غنی سازی کاه، مقدمه آب و مقدار مشخصی اوره را با هم مخلوط می نمایند . در صورتی‌که ملاس نیز وجود داشته باشد، اندازه مشخی از ملاس هم با آن مخلوط می کنند . زمانی اوره و ملاس در آب به خوبی حل شد، آن را بر روی عده کاه می پاشند و کاه را به هم می زنند . آنگاه آب را در داخل سیلوی سیمانی می ریزند و فشرده می کنند . با این کار هوای باطن سیلو بیرون می شود . بعد از آن اب به کارگیری از پلاستیک روی آن را می پوشانند . این کاه به مقطع بیست و پنج روز به همین چهره باقی می ماند و سپس مصرف می شود .


مقدار

ماده های حتمی برای غنی سازی کاه ـ

لاس ۴ تا ۱۰ کیلوگرم ـ

کاه ۱۰۰ کیلوگرم ـ

آب ۵۰ تا ۸۰ لیتر ـ

اوره ۴ کیلوگرم

سود

های غنی سازی کاه ۱) پانزده درصد به بها غذایی کاه طولانی تر می شود .

۲) پروتئین کاه بیشتر می شود .

۳) کاه خوش طعام می شود .

۴) درصورتی که در بی نیاز سازی کاه از ملاس نیز به کار گیری شود، انرژی آن عمده می شود .


نکته

های اساسی در تغذیه دام ۱) برای جلوگری از نفخ دام باید کاه غنی گردیده را یار با علوفه های خشک دیگر استفاده کرد . اندازه کاه بی نیاز گردیده را برای گوسفند از دویست گرم و برای گاو از سیصد گرم در روز شروع می کنند . اندک اندک این اندازه را بیشتری می کنند .

۲) سبوس به تنهایی، غذا کنسانتره به اکانت نمی آید . از دادن مقدار فراوان این غذا به دام خودداری فرمائید . چون منجر اندک شدن چربی شیر می شود .

۳) آرد گندم برای تغذیه نشخوارکنندگان مطلوب نیست . زیرا پروتئین مو جود در گندم منجر نفخ در گاو می شود .

همچنین حرکت شکمبه را قلیل می کند و سبب غم های گوارشی در دام می شود:: برچسب ها : ماشین آلات تولید خوراک دام ,
ن : علی پور
ت : سه شنبه 21 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)